Навряд чи знайдеться хоч одна квартира, в якій би не знайшовся махровий рушник для тіла, рук або обличча. Цей вид домашнього текстилю - найбільш затребуваний товар для будинку. Махрові рушники використовуються всюди: на кухні, у ванній. Їх беруть з собою на пляж. У всіх готелях світу використовуються тільки махрові рушники. Популярність цих виробів пояснюється їх відмінними експлуатаційними характеристиками і високою якістю.
Купуючи в будинок рушники махрові, ви забезпечуете себе корисними і потрібними в господарстві речами. У багатьох ситуаціях їх просто нема чим замінити. Нічого немає краще махрових рушників для того, щоб витерти тіло після душу. Та й на кухні такі вироби точно знадобляться.
Переваги махрових рушників численні:
При покупці слід вибирати вироби з натуральної бавовни, бамбука або високоякісного синтетичного сировини (наприклад, мікрофібри).
Вироби з ніжною і пухнастою махорки невибагливі в плані догляду. Однак неправильне прання махрових рушників робить їх жорсткими. На якості виробів це ніяк не позначається. Однак користуватися ними вже не так приємно, як раніше.
Для того щоб рушники і простирадла їх махри завжди залишалися такими ж лагідними до шкіри, як в день покупки, дотримуйтесь наступних правил:
Багато господинь використовують при пранні махрових тканин кондиціонери. Це правильно. Найкращий ефект дають кондиціонери з силіконом. Вони роблять махру ще більш пухнастою. Рушники після цього вбирають більше вологи, і користуватися ними приємніше.
Лайфхак 1. Розпушити петлі махрової тканини і зробити рушник ще більш повітряним і м'яким можна за допомогою пластикових кульок середнього розміру. Їх кидають в барабан перед пранням. В процесі кульки як би «збивають» рушник, і воно набуває необхідні якості.
Лайфхак 2. Додаткову м'якість махровим виробам надають порошки і гелі для жорсткої води («Персил», «Лоск Колор», «Пемос» і ін.). При необхідності використовувати більш дешеві порошки воду можна пом'якшити звичайним оцтом. При машинному пранні на одне завантаження вистачить 0,5 склянки (залити в відсік для кондиціонера). При ручному - стакан на 10 л води.
Лайфхак 3. Для віджимання махрових рушників в машинці краще використовувати низькі обороти (600-800). При ручному пранні не викручувати тканину з великим зусиллям. Це сприяє витягненню ниток. Якість при цьому не страждає, а ось зовнішній вигляд вже не той.
Лайфхак 4. Сушити рушники краще на балконі, на свіжому повітрі. Прасування махровим виробам зовсім протипоказана. У разі якщо без неї не обійтися, праску використовувати з парозволожувачем. Нагрівати не вище 150 ° C.
Лайфхак 5. Рушники були випрані неправильно і вже стали жорсткими? Вирішити проблему можна так: на 30 хвилин замочити в підсоленій воді (на таз води - 2-3 стол. Ложки солі). Потім гарненько прополоскати. Сіль творить чудеса. До махровим виробам повернеться колишня м’якість.
Білі махрові рушники з часом неминуче починають втрачати первісну білизну. Попередити цю прикру обставину допоможе регулярна правильне прання. При виборі режиму і температури обов'язково слідувати рекомендаціям, вказаним на ярлику виробу. Сильно забруднені - наприклад, кухонні - рушники перед пранням бажано замочувати в теплій воді з додаванням харчової соди (на 10 л води - 3-4 чайн. Ложки).
У разі якщо тканина вже потемніла, допоможе делікатне відбілювання. Ось як відбілити махрові рушники «народними методами»:
Спосіб 1: за допомогою гірчиці
Закип'ятити воду. Розчинити в ній гірчичний порошок. Гірчицю брати «на око». Повинна вийти консистенція рідкої сметани. Замочити в цьому розчині махрові рушники на 6-7 годин. Потім гарненько прополоскати і випрати звичайним способом. Гірчиця не тільки відбілює, але і знезаражує тканину.
Спосіб 2: рослинним маслом
Для відбілювання цим методом знадобиться:
Воду закип'ятити в металевому відрі або виварці. Засипати в неї всі інгредієнти, крім масла. Добре розмішати до повного розчинення порошку. Тільки після цього влити олію. Замочити в нинішньому розчині рушники. Залишити на ніч. Вранці воду злити, а рушники випрати в машинці як зазвичай.
Рослинна олія не лише розм'якшує і ефективно видаляє будь-які забруднення, а й тканину робить ніжніше.
Спосіб 3: перекисом водню
Для відбілювання знадобиться 50 мл перекису і 1 ст.л. ложка нашатирного спирту. Закип'ятити 10 л води. Залити в неї перекис і нашатир. Занурити в розчин рушники на півгодини. Потім вийняти і випрати. Білизна гарантована!
Існують і інші народні методи боротьби з жовтизною махрових рушників. Ми запропонували найбільш екологічні, дешеві і безпечні для тканини.
У Сomfort Home ви можете купити махрові рушники недорого, швидко, не виходячи з дому. В асортименті представлені вироби з натуральної бавовни, бамбука, мікрофібри. Кожен вид матеріалу має свої достоїнства.
Бавовна добре вбирає воду, зносостійкий, не викликає роздратування шкіри. Однак варто враховувати, що після прання натуральна бавовна може сідати. Це природна властивість матеріалу. До недоліків його віднести не можна.
Все більшу популярність останнім часом набуває бамбукове волокно, поки ще нове для вітчизняного споживача. Бамбук має антибактеріальні властивості. Якщо в сім'ї є алергіки або люди з дуже чутливою шкірою, краще бамбукових рушників нічого не придумаєш.
Відмінними експлуатаційними властивостями володіє і мікрофібра. Вона добре вбирає вологу, невибаглива, не сідає. Рушники з цього матеріалу часто використовуються в готелях, оскільки тканину витримує багато циклів прання практично без зміни структури і кольору.
Найбільш ніжними є рушники з велюру. Це та ж бавовна, але витканий дещо іншим способом. Петлі в велюрі стрижені, завдяки чому тканина особливо ніжна і м'яка. Доглядати за нею слід делікатно. Прати бажано вручну, при температурі> 40 ° C і без попереднього замочування.
У магазині можна придбати рушники з усіх перерахованих видів тканини в різних розмірах і кольорах. Доставка здійснюється у всі міста України компаніями Нова Пошта і Укрпошта.
Товар | Цена |
---|---|
Крижми махра Блакитна 2660 | 140 |
Набір на 1 рушник махровий 2192 | 120 |
Набір рушників махрові Піка 10890 | 460 |
Набір рушників Троянда 0072 | 513 |
Рушник бамбук 012 Issi-Home | 165 |